معرفی طرح های مختلف فرش دستباف و 6 عامل مهم در تعیین قیمت فرش دستباف هنرظریف-میزبان فرش

مزایای دیگر این تنوع بالا، پوشش‌دهی هر نوع سلیقه و هر میزان بودجه در قیمت فرش دستباف است که دست مشتریان را در انتخاب باز می‌گذارد. امیدواریم با مراجعه به گالری فرش عرسین، خریدی مطمئن و شیرین را تجربه کنید. همواره ارزش و هزینه‌های تولید هرچیزی زیاد‌تر باشد قطعا قیمت تمام شده آن نیز بیشتر خواهد شد. فرش‌های دستباف مانند فرش کرک و ابریشم و فرش آنتیک لوک در مقایسه با نمونه‌های ماشینی از قیمتی بالا‌تری برخوردار هستند. ارزش ارائه شده در فرش‌های دستباف در مقابل قیمت‌ آن‌ها واقعا ناچیز است. همواره با توجه به اینکه فرش‌های دستباف در طول مدت زمان ارزش بیشتری پیدا می‌کنند و همچنین عمر طولانی‌تر دارند می‌توانند از نظر اقتصادی مطلوب باشند.

  • وجود کارگاه‌های فراوان فرش بافی و عرضه مستقیم باعث گوناگونی طرح و جنس و رنگ شده و این امکان را فراهم میکند تا بتوانید فرشی را بخرید که با سلیقه و جیب شما جور در بیاید.
  • مطمئن باشید که صدها نوع از این فرش ها در اتاق های نشیمن دیگر خانه ها با همین نوع طرح و نقش وجود دارند.
  • گرچه باگذشت زمان و پیشرفت فنّاوری به‌تدریج فرش ماشینی نیز سهم بازار زیادی را به خود اختصاص داده است، ولی همچنان هستند افرادی که شیفته انواع فرش دستباف هستند.
  • اما فرش‌های ماشینی اغلب از الیاف پلاستیکی و مصنوعی بافته می‌شوند و این خاصیت را ندارند.

در حالی که بافت فرش ای به همین اندازه با روش نیمه دستباف، فقط یک روز طول می کشد. فرش شاه‌عباسی برای اولین بار در دوران شاه عباس صفوی در اصفهان بافته شد. فرش شاه‌عباسی یک شاهکار بی‌نظیر است که خود، طرح‌های گوناگون بسیاری را شامل می‌شود. برای این که قالی شاه‌عباسی را از سایر فرش‌ها تشخیص بدهیم باید به شاخصه‌های اصلی آن توجه کنیم. اگرچه کاربرد انواع طرح‌های ختایی و اسلیمی جزء شاخصه‌های این فرش است اما اساسی‌ترین جزء آن گلی معروف به گل شاه‌عباسی است. همه قالی‌ها و فرش‌هایی را که با دست و به شکل سنتی بافته می‌شوند، دارای پرز و نخ خاب هستند.

فرش دستباف طرح قابسه 4 متری – کد 1/50

فرشهای عشایری توسط اقوام گوناگون ترک و فارس و لر بافته میشوند و دارای زیبایی چشمنوازی هستند. اقوام دیرین ایران زمین همچون قشقایی، بختیاری، ترکمن، شاهسون و … فرشهایی که معمولا مجله خبری فرش در شهرهای نزدیک به محل زندگی این اقوام همچون شیراز و شهرکرد عرضه شده و به بازارهای جهانی همچون آمریکا، کانادا، آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، امارات متحده عربی و …

مقایسه محصولات

فرش دستبافت همانگونه که از نامش بر می آید با دستان هنرمندان گره به گره بر روی هم قرار گرفته تا فرشی زیبا و خوش نقش و نگار به بار بنشیند. فرش دستباف از لحاظ بافت با دست که کار پر زحمتی می باشد و هم به دلیل استفاده از نوع نخ مصرفی استفاده شده در بافت مانند ابریشم گرانبها می باشد. فرش‌های دستبافت معمولاً هیچ حساسیتی برای پوست یا تنفس افراد ایجاد نمی‌کنند. اما پرزها و مواد به کار رفته در فرش‌های ماشینی برای خیلی از افراد حساسیت‌ زاست. این پرزها به مرور در هوا پخش می‌شوند و می‌توانند مشکلات پوستی و تنفسی ایجاد کنند.

راهنمای جامع خریداری فرش دستباف

استفاده از نظریات کارشناسی فردی که فروش فرش دستباف را به خوبی می‌شناسد. 9.از ویژگی های یک فرش دستباف این است که در بافت آن از الیاف طبیعی استفاده شده است. یقین داشته باشید که چون مواد تشکیل دهنده فرش دستباف از طبیعت گرفته شده و به هیچ وجه از الیاف مصنوعی استفاده نمی شود به تامین سلامت جسمانی شما کمک خواهد کرد. باید گفت برخی الیاف مصنوعی برای بیماری‌هایی مانند آسم خطرناک اند، حساسیت بر انگیز بوده و برای کودکان نیز زیان آورند.