فرش دستباف- خرید قالی و فرش دستبافت با قیمت مناسب

زمینه فرش های سوف از پود ضخیم و نازک تشکیل شده و نقش گل و بوته‌ها پرزدار است. در فرش های کف ابریشم به جای پرز پشمی از پرز ابریشمی استفاده می‌شود. در اندازه‌های کوچک و برای استفاده در پاگردها بافته می‌شوند. که ابعاد آن‌ها ۵/۱×۰۴/۱ و ۶۰/۱×۱۰/۱ متر و ذرع چارک که دارای ابعاد ۳۰/۱×۸۰/۰ متر هستند.

  • فرش دستباف بعنوان یکی از کالاهای مهم ، صادراتی و نماد ملت ایران محسوب می‌گردد که در سطح بین‌الملل شناخته شده و مورد تایید همگان است.
  • همانگونه که گفته شد فرش‌ها از جمله قدیمی‌ترین زیراندازها به شمار می‌روند و در طول تاریخ تغییرات بسیار زیادی داشته‌اند.
  • به این معنی که اگر قرار است خریدار برای فرش دستباف مبلغ بالایی پرداخت نماید، باید در مورد دلایل بالا بودن قیمت محصول اطلاعات کافی بدست بیاورد.
  • هر ملتی دارای یک کالای نمادین است که ایران به عنوان کشوری نمونه در زمینه تولید نساجی محسوب می شود.

همچنین می توانید این نقشه را فقط به صورت گلیم ساده ببافین و یا فقط گلیم شیریکی پیچ و یا گلیم فرش حالت برجسته همراه گره قالی(گره ترکی) ببافین. فرش‌های گل‌ابریشم را معمولاً با پشم می‌بافند؛ اما در چله فرش، نقوش و دور حاشیه‌های آن به‌جای استفاده از پرز پشمی از ابریشم استفاده می‌کنند. پرز و چله این مدل از فرش ها از ابریشم خالص تشکیل شده است. فرش تمام ابریشم از ارزش هنری و قیمت بسیار بالایی برخوردار می باشند که یکی از دلایل آن ظرافت بسیار زیاد در بافت آن می باشد. بافت بیشتر از نوع ماده ناشی می شود و ارتباط چندانی با روش بافندگی استفاده شده ندارد.

فرش های بافت مسطح یا بافت دستی

سرعت تولید و تنوع نقش و نگار و رنگ در این فرشها بالا است. همچنین ارزان بودن مواد اولیه، نسبت به فرش دستبافت باعث پیدایش مشتریان پر طرفداری برای آن شده است. از طرفی تهیه فرش ماشینی ساده‌تر بوده و بر روی آن می‌توان از انواع نقش و نگارهای متنوع هنری و شخصی استفاده کرد.

آدرس سمساری خریدار فرش دستباف

به طور کلی می‌توان گفت فرش تبریز و کاشان جزو فرش‌هایی هستند که معمولا از جنس پشم یا ابریشم است و این امر موجب کیفیت بسیار بالای محصولات شده است. همچنین دقت داشته باشید با توجه به اینکه این نوع فرش از ابریشم تولید شده است طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع محصول دارد. در بافت فرش از پشم، ابریشم و یا ترکیب پشم و ابریشم استفاده می گردد. با توجه به اینکه نخ ابریشم بسیار گران می باشد در نتیجه قیمت فرش های بافته شده از ابریشم گران است. پس از فرشهای ابریشمی، فرش های دستباف چله ابریشم از نظر قیمت در جایگاه دوم قرار دارند.

فرش‌های دستباف ایرانی، طرح‌های شلوغی مثل شکارگاه و ترنج دارند. درست است این طرح‌ها بسیار هنرمندانه بافته می‌شوند و زحمت زیادی پای این هنر گذاشته می‌شود، اما با دکوراسیون مدرن خانه‌های امروزی، هماهنگ نیستند و توازن ایجاد نمی‌کنند. اما در انتخاب فرش‌های ماشینی، با مشاهده طرح‌ سنتی، نقش و نگارهای ساده و مدرن هم کار شده اند که با سلیقه خیلی‌ها تناسب دارند.