فرش دستباف خرید فرش دستبافت با تضمین قیمت و اصالت شهر فرش-میزبان فرش

اما کارشناسان هنری در مورد فرش‌های دستباف عشایری میزان تراکم گره را در کیفیت فرش موثر نمی‌دانند. به دلیل این که شاخص‌های کیفیت این فرش‌ها با فرش‌های کارگاهی و شهری متفاوت هستند. عشایر فرش‌های خود را با امکانات کمی نسبت به شهری‌ها می‌بافند. پیش از آنکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است بدانید چگونه می‌شود یک فرش دستباف خوب را تشخیص داد. خوب بودن فرش دستباف ریزه‌کاری‌های بسیاری دارد که بیشترشان در حد تشخیص یک غیرمتخصص نیست. اما نکاتی هم هست که شما به عنوان یک فرد غیر متخصص می‌توانید تشخیص دهید.

  • فرش دستباف نایین، یکی از با کیفیت‌ترین فرش‌های دستباف به شمار می‌آید که از ویژگی‌های آن می‌توان به زمینه مات و رنگ روشن اشاره کرد.
  • مزایای دیگر این تنوع بالا، پوشش‌دهی هر نوع سلیقه و هر میزان بودجه در قیمت فرش دستباف است که دست مشتریان را در انتخاب باز می‌گذارد.
  • در نتیجه هزینه تولید آن بالاتر رفته و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.
  • سرمایه‌گذاری روی محصولاتی مانند فرش شاید هنوز بین مردم چندان رایج نباشد.
  • رنگ‌های فرش دستبافت مرغوب باید در تمام بخش‌های آن یکدست باشد.

در شانه‌های مختلف فرش‌های ماشینی از 8 تا 12 رنگ استفاده می‌شود. اقبال به فرش‌های ماشینی هم به دلیل تنوع طرح و قیمت مناسب‌تری که دارند، زیاد بوده است. اگر مخاطب حرفه‌ای بازار فرش نباشید، ممکن است تشخیص این دو نوع فرش از یکدیگر برای مجله خبری فرش شما دشوار باشد. اما فرش‌های دستباف ارزش هنری بسیاری در سراسر جهان دارند و ایران نیز یکی از پیشتازان صادرات فرش به دنیاست. بنابراین با دانستن چند نکتۀ ساده، به سرعت می‌توانید فرش‌های دستباف را از میان فرش‌های ماشینی تشخیص بدهید.

فرش دستباف اردکان ایران طرح ترنج

رنگ طبیعی به نسبت رنگ شیمیایی از قیمت بالاتری برخوردار است. پروسه رنگ آمیزی الیاف با رنگهای طبیعی طولانی تر و نیازمند تبحر خاصی است. همه موارد ذکر شده در صورتی که برای الیاف از رنگ طبیعی استفاده شود، موجب بالا رفتن قیمت فرش می گردد.

فرش دستباف ۶۰ در ۹۰ تمام ابریشم طرح قابی مارک لاجوردی کد D02619G

به علاوه زحمت و تلاشی که صرف بافت فرش شده است، نیز بر قیمت آن اثر می‌گذارد. برای مثال بافت فرش دستباف ایرانی بسیار پرزحمت است و برای بافت آن از مواد خام بیشتری استفاده می‌شود، بنابراین طبعاً قیمت آن بالاتر از فرش‌های عشایر است. فرش‌های دستباف ایرانی معمولاً با پنبه و پشم بافته می‌شوند. اما فرش‌هایی که پرز و چلۀ آنها ابریشمی است، کیفیت بالاتری دارند. در هنگام خرید فرش دقت کنید که فرش مورد پسند شما با پشم بافته شده است یا ابریشم.

فرش دستباف نایین طرح ترنج ۲۴

علاوه بر طرح های نامبرده بالا که هریک برای خود دارای نام های مشخص و معین می باشند و تاریخچه قابل توجهی دارند به مرور زمان طرح های دیگری هم از ترکیب و تلفیق دو یا چند طرح بوجود آمده است. اساس کلیه طرح‌های شاه عباسی بر مبنای کاربرد گل معروف شاه عباسی در این طرح است. در این طرح‌های گل‌های شاه عباسی به همراه بندهای ختائی و گاه تلفیق آنها با اسلیمی‌ها، انواع مختلفی از نقوش فرش را ارایه می‌دهند. انواع طرح‌های این گروه عبارتند از لچک ترنج شاه‌عباسی، افشان شاه عباسی، شاه عباسی درختی، شاه عباسی شیخ صفی، شاه عباسی جانوری و . همین الان با ما تماس بگیرید و وسایل دست دوم منزل خود را با بالاتری قیمت به فروش برسانید. برای رنگ آمیزی الیاف فرش دو گزینه رنگ طبیعی و رنگ مصنوعی وجود دارد.